Stan wyjściowy:

Kobierzyckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. realizuje zadania w zakresie zbiorowego dostarczania wody i zbiorowego odprowadzania ścieków mieszkańcom oraz firmom działającym na terenie gminy Kobierzyce.

Ze względu na charakter prowadzonej działalności, a co za tym idzie ilość przetwarzanych danych osobowych szczególnej uwagi i ostrożności wymaga kwestia ochrony przetwarzanych danych.

Dodatkowym wyzwaniem dla naszego zespołu było zaoferowanie i wdrożenie takiego rozwiązania, którego funkcjonalność będzie korelowała z wymogami stawianymi przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 (RODO).

Rozwiązanie:

W celu rozwiązania potrzeb i oczekiwań klienta wdrożyliśmy rozwiązanie zabezpieczające infrastrukturę IT – Oprogramowanie DESlock+.

Oprogramowanie to szyfruje całą powierzchnię dysków twardych na komputerach użytkowników oraz zapewnia organizacji pełną, wymaganą ochronę przetwarzanych danych, w tym danych osobowych.

Rozwiązanie oprócz szyfrowania dysków twardych oferuje min.:

  • Szyfrowanie dysków wymiennych
  • Szyfrowanie nośników wymiennych
  • Szyfrowanie plików i folderów
  • Szyfrowanie poczty i załączników (wtyczka dla MS Outlook)
  • Szyfrowanie tekstu oraz schowka
  • Szyfrowanie dysków wirtualnych i skompresowanych archiwów
  • Kompatybilność z centralnym zarządzaniem

Na uwagę zasługuje fakt, że producent oprogramowania – firma DESlock Limited wiele lat temu przystąpiła do programu ESET Technology Alliance, którego celem jest nawiązanie współpracy pomiędzy producentami rozwiązań do zabezpieczania infrastruktury IT. Firma została wybrana spośród starannie wyselekcjonowanego grona producentów rozwiązań dedykowanych, do ochrony infrastruktury teleinformatycznej, określanych mianem najlepszych w swojej klasie.

Korzyści:

Rozwiązanie oferuje zestaw prostych i intuicyjnych, a jednocześnie niezwykle skutecznych narzędzi do ochrony danych – zarówno lokalnie, jak i podczas ich przesyłania lub przenoszenia. Zaawansowana autorska technologia sprawia, że oprogramowanie spełnia szereg rygorystycznych standardów oraz wytycznych, wymaganych m.in. przez organizacje rządowe.

„Dzięki współpracy z firmą SSK SA pozyskaliśmy skuteczne i proste w obsłudze rozwiązanie, wykorzystujące unikatową architekturę i skutecznie szyfrujące przetwarzane dane. Zwiększa to nasze bezpieczeństwo i może uchronić przed konsekwencjami prawnymi jakie mogłyby nas spotkać w przypadku wycieku danych osobowych.”

Konrad Żechałko, prezes zarządu KPWiK Sp.  z o.o.