• Simple Usage
    Simple Usage
  • Huge-IT Slider
    Huge-IT Slider
    The slider allows having unlimited amount of images with their titles and descriptions. The slider uses autogenerated shortcodes making it easier for the users to add it to the custom location.

Office z pudełka czy Office z chmury?

24 kwietnia 2015

Kupno pakietu biurowego Microsoftu kojarzy się zazwyczaj z wizytą w sklepie i przyniesieniem do domu małego pudełka z produktem w środku. Płacisz, instalujesz i korzystasz. W istocie tak było i nadal jest, ale w ostatnich latach masz również inne możliwości zarówno kupna jak i korzystania z Office’a. Mowa o Office 365. Czym zatem różnią się obie wersje i jakie korzyści niesie za sobą kupno Office 365?

Decydując się na Office 365 zyskasz przede wszystkim elastyczność i mobilność. Masz pewność, że pliki zapisane na komputerze otworzysz również na tablecie i telefonie. Od tej pory możesz pracować również na urządzeniach mobilnych. Jeśli dodasz do tego usługę poczty e-mail klasy biznesowej wraz z kalendarzami ze skrzynką odbiorczą o rozmiarze 50GB oraz 1 TB miejsce na wirtualnym dysku to wniosek nasuwa się sam. Office 365 jest usługą szerszą i wygodniejszą niż tradycyjny produkt Microsoftu.
W przypadku niektórych licencji Office365 masz możliwość zainstalowania pełnych aplikacji, więc uzyskujesz dostęp do pakietu nie tylko on-line, ale również przez tradycyjne oprogramowanie. Na swoim komputerze znajdziesz wtedy znaną wersję Word’a, Excel’a, Power Point’a, Publisher’a i OneNote’a, a w przypadku niektórych licencji również Access.
W Office365 masz również możliwość korzystania z programu Skype dla firm, który oferuje nieograniczone spotkania online, przesyłanie wiadomości błyskawicznych i konferencje wideo HD.

Office 365 jest na bieżąco aktualizowany, możesz też liczyć na wsparcie techniczne naszego help desk lub kontakt z pomocą Microsoft. Nie musisz też martwić się aktualizacjami pakietu, ponieważ jest to teraz zaszyte w samym produkcie. Aktualizacje następują automatycznie, a ty jesteś pewien, że zawsze korzystasz z najnowszej wersji produktu.

Czy jest to jednak usługa droga? Niekoniecznie. W przypadku posiadania więcej niż jednego komputera, lub prowadzenia własnego biznesu jest to rozwiązanie tańsze, ponieważ obejmuje licencję na 5 urządzeń mobilnych dla 1 użytkownika. Office 365 występuje w wersji licencji, które można ze sobą dowolnie łączyć. Czasem w firmie nie wszyscy potrzebują dostępu do pełnych wersji oprogramowania, ponieważ korzystają tylko z jego części lub tylko przeglądają pliki. W takim wypadku Office 365 spełnia swoją rolę i ze względu na swoją cenę dla dyrektora finansowego jest lepszym rozwiązaniem niż standardowy Office.

Office’a 365 nie kupujesz. Zamiast tego płacisz określoną kwotę miesięczną lub roczną i subskrybujesz usługę. Jest to dogodne rozwiążanie dla małych firm i startupów, które kończąć działalność mogą zrezygnować z Office 365 i nie muszą ponosić kosztów z nim związanych.

Coraz większa popularność Office’a 365 wyraźnie wskazuje, że klienci, a szczególnie przedsiębiorcy doceniają jego możliwości i atrakcyjne warunki użytkowania.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej lub dobrać usługę dopasowaną do swoich potrzeb to zapraszamy do kontaktu oraz na naszą stronę: https://www.ssk.com.pl/outsourcing-it/uslugi-chmurowe/office-365/