• Simple Usage
    Simple Usage
  • Huge-IT Slider
    Huge-IT Slider
    The slider allows having unlimited amount of images with their titles and descriptions. The slider uses autogenerated shortcodes making it easier for the users to add it to the custom location.

Office 365 stawia na mobilność

11 marca 2015

Flagowy produkt korporacji z Redmont od zawsze kojarzy się z potężnym narzędziem dla profesjonalistów, a także wygodnym pakietem do zastosowań domowych. Ostatnie kilka lat przyniosło jednak znaczące zmiany na rynku sprzętu oraz usług mobilnych. Jak Microsoft poradził sobie z wejściem w erę post PC oraz cloud computingu?

Okazuje się, że nadzwyczaj dobrze. Mało tego, usługi i rozwiązania tej firmy nie gonią już produktów pokroju Dropboxa czy Apple iCloud- są tak samo dobre, a w wielu aspektach wyprzedzają swoich konkurentów. Mowa tu oczywiście o pakiecie Office 365. Zawiera on narzędzia klasycznego Office’a oparte o model chmurowy. Pakiet biurowy, poczta e-mail, wideokonferencje, kalendarz- dostępne na niemal każdym urządzeniu – to tylko niektóre cechy nowego produktu Microsoftu.

Nowoczesne podejście do biznesu wymaga mobilności. W odpowiedzi na tę potrzebę powstało sporo narzędzi pomagających zarządzać pracą i czasem, w myśl zasady „najlepsze narzędzie to te, które masz zawsze przy sobie“. W razie potrzeby lepsza jest prosta aplikacja, którą mamy na smartfonie niż zawansowany program, z którego możemy skorzystać dopiero, gdy usiądziemy przed komputerem. Podejście ciekawe, ale niekompletne. Tu właśnie błyszczy Microsoft. Należy, bowiem zaznaczyć wyraźnie, że pakiet Office 365 jest narzędziem kompletnym. Niezależnie czy korzystamy z niego na komputerze PC/MAC, telefonie lub tablecie z systemem Windows – mamy w rękach dopracowane w każdym szczególe narzędzie, a nie mobilny substytut desktopowego programu. Mało tego, Microsoft w ostatnim czasie rozpoczął ekspansję na inne systemy operacyjne. I tak oto powstały wersje na iOS i Androida, które są, co najmniej tak samo dobre jak ta na Windowsa. Umożliwiają one pracę zdalną z każdego miejsca z dostępem do sieci. Co zatem możemy dzisiaj zrobić za pomocą naszego smartfona, tabletu czy laptopa?

– przeglądać i edytować dokumenty Office’a

– tworzyć i udostępniać notatki

– zarządzać firmową pocztą i danymi

– śledzić działania pracowników i przepływ informacji

– zorganizować wideokonferencję

– automatycznie synchronizować kontakty, zadania, wydarzenia w kalendarzu

Oprócz szeregu rozmaitych funkcji należy wspomnieć też o kwestii bezpieczeństwa. W przypadku pojęcia „chmura Microsoft“ mówimy o fizycznych centrach danych rozlokowanych po całym świecie. Podlegają one surowym wymogom bezpieczeństwa – redundancja danych, automatyczne wykonywanie kopii zapasowych, szyfrowana komunikacja – to tylko niektóre z nich. Ostatnią kwestią jest użyteczność tego typu rozwiązań. Otóż coraz więcej ludzi przekonuje się, że praca na tablecie i smartfonie jest również wygodna i szybka. Tym bardziej, że aplikację Microsoftu jest użyteczna, szybka w działaniu i łatwa w obsłudze.

Mobilność i praca zdalna są dzisiaj niezbędne w efektywnym prowadzeniu biznesu. Microsoft stworzył narzędzie, które pozwoli nam dodatkowo pracować przyjemnie i wydajnie.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Office 365 zapraszamy na naszą stronę: https://www.ssk.com.pl/outsourcing-it/uslugi-chmurowe/office-365/