Strona główna > Oferta > Dedykowane systemy i aplikacje > Migracja do Windows Server 2012

Migracja do Windows Server 2012

Migracja do Windows Server 2012

W związku z tym Microsoft, nie będzie zobowiązany do tworzenia i udostępniania nowych poprawek do powyższych systemów. Brak aktualizacji producenta dla posiadanych systemów informatycznych to jeden z najistotniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo firmy.

Jeśli nie wymienisz serwera na nowy Windows Server 2012 i nadal będziesz używał Windows Server 2003 Twoje aplikacje m.in usługi pocztowe, Word, Excel, Power Point  będą niekompatybilne i być może wkrótce przestaną działać.

Co oznacza koniec wsparcia?

>> Brak aktualizacji <<

W 2013 roku, w ramach wsparcia rozszerzonego, opublikowano 37 aktualizacji o krytycznym znaczeniu dla Windows Server 2003/R2. Po zakończeniu wsparcia nie będzie więcej aktualizacji. Wyobraźmy sobie, jaki wpływ na infrastrukturę będzie miał brak aktualizacji.

>> Brak zgodności <<

Brak zgodności ze standardami i regulaminami może stanowić poważną przeszkodę dla działania firmy. Może to dotyczyć pewnych standardów w branży, których nie można utrzymać z Windows Server 2003/R2.

>> Brak koła ratunkowego <<

Zarówno zwirtualizowane jak i fizyczne instancje Windows Server 2003/R2 będą podatne na ataki z zewnątrz i nie przejdą pomyślnie audytu zgodności z regulacjami. Dotyczy to również Microsoft Small Business Server (SBS) 2003/R2. Wiele aplikacji przestanie być wspierane, gdy system operacyjny, na którym działają jest niewspierany. W skład takiego oprogramowania wchodzą wszystkie aplikacje Microsoft.

>> Brak oszczędności <<

W perspektywie długoterminowej, dalsze działanie na Windows Server 2003/R2 będzie ze sobą niosło dodatkowe obciążenia finansowe. Wzrosną również koszty utrzymania przestarzałego sprzętu. Trzeba będzie ponieść dodatkowe koszty związane z aktualizacją systemów wykrywania intruzów, bardziej zaawansowanym firewall’em, segmentacją sieci itd. – wszystko po to, żeby odizolować serwery działające na Windows Server 2003/R2.

Dlaczego migracja do Windows Server 2012 jest dobrym rozwiązaniem?

Dlaczego warto wybrać Windows Server 2012

Powszechnie wiadomo, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”, dlatego warto już dziś zaplanować wymianę oprogramowania Windows Server 2003 lub Windows Server 2003 R2 na Windows Server 2012 R2.

Najnowsze  oprogramowanie to nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa, ale przede wszystkim szereg korzyści biznesowych przekładających się bezpośrednio na konkurencyjność firmy.

Dzięki Windows Server 2012 zapewnisz ciągłość działania systemów i aplikacji

 • Brak przerw serwisowych lub ich znaczna minimalizacja.
 • Podniesienie bezpieczeństwa danych poprzez możliwość automatycznej replikacji serwerów (odbicie lustrzane) – w czasie rzeczywistym w drugiej, a nawet trzeciej lokalizacji. To także szybsze odzyskiwanie danych – scenariusz odzyskiwania danych.
 • Wsparcie producenta – aktualizacje i poprawki dla nowego systemu.

Dzięki Windows Server 2012 zwiększysz efektywność zasobów

 • Maksymalne użycie zasobów posiadanej serwerowni poprzez wykorzystanie wirtualizacji wbudowanej w system (dwa wirtualne serwery w cenie jednej licencji).
 • Na tych samych zasobach sprzętowych możemy przechowywać więcej danych, ponieważ stosując deduplikację danych nie ma potrzeby rozbudowy infrastruktury o nowe dyski.
 • Automatyzacja procesów przekłada się na niższe koszty utrzymania infrastruktury IT.
 • Możliwość centralnego zarządzania serwerami znajdującymi się w siedzibie firmy i oddziałach.

Dzięki Windows Server 2013 zwiększysz elastyczność działań

 • Zbudowanie stabilnej i skalowanej bazy do różnego rodzaju usług świadczonych na serwerach firmy.
 • Wykorzystanie potencjału najnowszych technologii w celu maksymalizacji wydajności.
 • System gotowy na współpracę z technologią „chmurową” pozwala na osiągnięcie jeszcze większej elastyczności działania.

NOWY pasek 2

 • Kontrola i administrowanie dostępem do plików w zależności od ich treści i praw użytkowników.
 • Ograniczenie możliwości kopiowania i drukowania wybranych plików.
 • Automatyczne szyfrowanie wybranych dokumentów.
 • Zdalny dostęp do zasobów firmy dla uprawnionych osób z zachowaniem wymogów polityki bezpieczeństwa.

 

Migracja do Windows Serwer 2012 to proces

Migrując do Windows Server 2012 R2, nie tylko unikniecie Państwo kosztów i ryzyka związanego z używaniem niewspieranego oprogramowania, ale zyskacie również dostęp do nowych możliwości w ramach wirtualizacji i dostępu do chmury.

4-kroki

 

1. Odkrywaj
Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie i inwentaryzacja oprogramowania działającego na Windows Server 2003/R2. Wielu klientów nie potrafi powiedzieć, jakie aplikacje działają obecnie na ich serwerach. Dogłębny proces inwentaryzacji jest niezbędny, ponieważ nie da się rozwiązać problemu, którego źródło jest nieznane.

2. Uporządkuj
Po spisaniu wszystkich aplikacji, należy je uporządkować. Oznacza to podział na kategorie względem różnych aspektów i dogłębną analizę uzyskanych informacji, w sposób pokazany na poniższej grafice:

uporzadkuj-pelen-obraz

3. Zdefiniuj
Wybierz środowisko docelowa dla każdej aplikacji, spośród czterech możliwości: Windows Server 2012 R2, Microsoft Azure, Cloud OS Network i Office 365.3.

Zdefiniuj-2--1024x452

4. Zmigruj

Z całościową wiedzą na temat tego, jakie oprogramowanie nadal działa na Windows Server 2003, co trzeba zmigrować, kiedy i gdzie, można stworzyć przejrzysty plan i zacząć migrację. Niemniej jednak, aby znaleźć się w tak wygodnej sytuacji, być może trzeba będzie posłużyć się wiedzą i wsparciem z zewnątrz

Kluczowe funkcjonalności Windows Server 2012:

 • Automatyczne warstwowanie zapewnia, by najczęściej otwierane pliki były automatycznie składowane na najszybszych mediach – na przykład dyskach SSD
 • Deduplikacja plików VHD gwarantuje mniejszą przestrzeń zajmowaną przez pliki VHD w sytuacji, gdy pliki mają podobną zawartość
 • Windows PowerShell w wersji 4, który zawiera platformę zarządzającą Desired State Configuration (DSC)
 • Zintegrowane wsparcie dla Office 365
 • Druga generacja maszyn wirtualnych – z możliwością tworzenia maszyn wirtualnych opartych na UEFI
 • Wykorzystywanie syntetycznych sterowników sprzętowych zamiast emulatorów sterowników
 • Replikacja maszyn wirtualnych
 • Bootowanie z SCSI

 


Skontaktuj się z naszym pracownikiem:

PIOTR WINCEWICZ
T: +48 71 78 02 906
M:+48 603 808 391
E: piotr.wincewicz@ssk.com.pl

lub wypełnij formularz kontaktowy:

Imię i nazwisko:

E-mail:

Wiadomość od Ciebie: