Strona główna > Kariera > Kogo poszukujemy > ADMINISTRATOR LINUX

ADMINISTRATOR LINUX

Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na stanowisku Administratora Linux będzie odpowiedzialna za utrzymywanie i rozwój infrastruktury dla usług IT świadczonych na rzecz naszych klientów. Oferujemy samodzielne stanowisko z szerokimi możliwościami rozwoju. Do zakresu czynności na tym stanowisku należy m.in.:

  • Bieżąca opieka nad serwerami linuksowymi, fizycznymi i wirtualnymi z pocztą elektroniczną, serwerami baz danych i aplikacji itd.
  • Nadzór nad systemami kopii zapasowych i monitoring usług.
  • Bieżące wsparcie użytkowników w zakresie konfiguracji poczty, certyfikatów bezpieczeństwa.
  • Zapewnienie bezpieczeństwa sieci i usług, uczestnictwo w audytach.
  • Decyzyjność w zakresie doboru oprogramowania serwerowego i doradztwo przy zakupach sprzętu.

Co będzie przydatne na tym stanowisku:

  • doświadczenie w administracji i praktyczna znajomość systemów Linux RedHat/CentOS 6 i 7, Debian,
  • doświadczenie w administracji popularnymi usługami takimi jak apache/nginx, postfix,
  • praktyczna znajomość języków skryptowych sh, bash, csh, python,
  • podstawowa znajomość zagadnień sieciowych.

Mile widziane będzie także:

  • praktyczna znajomość systemów monitoringu zasobów IT: nagios, icinga,
  • praktyczna znajomość wirtualizacji typu vmware, Citrix, Xen, KVM,
  • podstawowa znajomość baz danych PostgreSQL i MySQL.

Jeśli posiadasz większość z powyższych umiejętności, a pozostałe jesteś w stanie szybko opanować, to koniecznie zgłoś się do nas. Proponujemy Ci pracę w naszym zespole, w którym ważne są takie wartości jak współpraca, koleżeńska atmosfera, przyjazne zarządzanie. W przerwach możesz liczyć także na emocjonujące rozgrywki w piłkarzyki.

Jeśli jesteś dopiero na początku swojej przygody z Linuxem, ale czujesz, że jest to kierunek dla Ciebie – napisz. Postaramy się dać Ci szansę na rozwój. Prześlij swoje CV.

Czekamy na aplikacje pod adresem praca@ssk.com.pl (z tytułem “Administrator Linux”).