• Simple Usage
    Simple Usage
  • Huge-IT Slider
    Huge-IT Slider
    The slider allows having unlimited amount of images with their titles and descriptions. The slider uses autogenerated shortcodes making it easier for the users to add it to the custom location.

Kanały, którymi chcą się kontaktować z firmami klienci

5 sierpnia 2016

Firmy prowadząc kampanie marketingowe, stają na głowie, by zachęcić klientów do zakupów swoich produktów i usług. W dzisiejszych czasach, dla znaczącej większości biznesów to strona internetowa jest nośnikiem dla prezentacji oferty, a w przypadku e-commerce również platformą sprzedaży. Dlatego dziś tak ważne jest zapewnienie obsługi klienta odwiedzającego nasze strony, tak samo jak robiliśmy dotąd w biznesie stacjonarnym – a nawet lepiej, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

Jak się okazuje, nie wystarcza już wyczerpujący opis oferty, formularz kontaktowy i numer na infolinię w razie dodatkowych pytań klienta. Aby poczuł się on dobrze obsłużony już od pierwszej wizyty na naszej stronie – oczekuje od sprzedawcy czegoś więcej.

 

kanały_kontaktu_z_firmami

Badanie „Jakość obsługi klienta w Polsce” przeprowadzone w 2015 roku na zlecenie Interactive Intelligence, pokazało, jakich form komunikacji oczekują klienci w kontaktach z firmami. Jak widać najbardziej pożądane formy kontaktu to komunikatory umożliwiające rozmowę w czasie rzeczywistym.

Tak więc działy marketingu winny zainteresować się czatem online. Czat na stronie www to szereg potwierdzonych korzyści dla firm –  od poprawy jakości i szybkości obsługi klienta, przez zwiększenie wydajności  konsultantów, po realne zwiększenie sprzedaży.

Czat widoczny jest na stronie www najczęściej w postaci wyskakującego okienka z zachętą do rozmowy z konsultantem. Poprzez chat na żywo klient może natychmiast uzyskać wszystkie interesujące go informacje i otrzymać dodatkowe materiały w plikach – bez czekania w kolejce na rozmowę telefoniczną z czy kilkudniowego oczekiwania na maila zwrotnego.

O innych przykładowych funkcjach i zaletach czata na stronie www można przeczytać na naszej stronie:  http://ssk.com.pl/livechat. Zapraszamy.