Strona główna > Firma > Wczoraj i dziś

Wczoraj i dziś

firma

SSK SA (dawniej Surfland Systemy Komputerowe SA) od początków swojego istnienia nieustannie ewoluował zgodnie z trendami w światowej informatyce. Firma rozpoczęła działalność usługami serwisowymi dla komputerów, ewoluując w kolejnych krokach historycznych w stronę partnera IT dla każdego biznesu. Informatyka ma służyć temu, by wspierać i energetyzować biznes.

 

SSK wczoraj 

SSK wywodzi się z PPH Surfland sp. z o.o.(obecnie Surfland Sp. z o.o. S.K.A.), które w 1989 r. utworzyło w swoich strukturach Dział Komputerowy – jeden z pierwszych w Polsce autoryzowanych partnerów świadczących usługi serwisowe dla Hewlett Packard oraz pierwszy sklep komputerowy we Wrocławiu. W 1998 r. Dział został wydzielony ze struktur spółki i zarejestrowany pod nazwą Surfland Systemy Komputerowe sp. z o.o. jako oddzielny podmiot prawa handlowego.W latach 1999–2002, w związku z intensywnym rozwojem Internetu, spółka rozszerza ofertę o produkty i usługi wspierające wykorzystanie sieci globalnej w biznesie: świadczy usługi dostępowe i hostingowe, uruchamia własne Data Center, buduje kompetencje w obszarze projektowania i budowy sieci lokalnych (LAN) i rozległych (WAN) oraz wykorzystania technologii VoIP (Voice over IP).

W 2001 r. firma przekształca się w Spółkę Akcyjną. W latach 2003–2004 utworzony zostaje dział aplikacji użytkowych, który rozpoczyna współpracę z Microsoft Business Solutions w zakresie sprzedaży i wdrożeń systemu klasy ERP MBS Navision.W roku 2008 Dział Aplikacji Użytkowych został sprzedany inwestorowi branżowemu.Od 2009 roku Surfland Systemy Komputerowe SA kontynuowała rozwój w głównych obszarach kompetencji – technologie sieciowe, systemy serwerowe, bezpieczeństwo teleinformatyczne, systemy inteligentnego budynku. 5 sierpnia 2011 r. spółka zadebiutowała na giełdzie New Connect.

SSK dziś

SSK SA to nowa strategia działania, nowy wizerunek, nowe logo, nowe produkty. Działamy inaczej, ale to ciągle my, ta sama firma – od lat wspierająca informatycznie przedsiębiorstwa sektora SMB, firmy klasy enterprise i administrację państwową.

Dowiedz się jak SSK pomoże w Twoim biznesie